STRONA GŁÓWNA Październik 24 2019 05:31:40
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
NASZA KADRA
KONTAKT
PEDAGOG
OGŁOSZENIA DLA RODZICÓW
OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
NADANIE IMIENIA SZKOLE
POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI W BIAŁEJ PISKIEJ

22 października nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Białej Piskiej pod hasłem: "Ujrzeć Jana Pawła II w Jego słowach ". W kategorii klas I-IV, uczennica klasy III Antonina Gentek zajęła I miejsce, natomiast w kategorii klas IV-VIII, uczeń klasy VIII Wojciech Kałanczyński otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy!
Powiatowy Turniej Piłki Nożnej dziewcząt

17 października, nasza drużyna Bobry Kocioł Duży zdobyła II miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej dziewcząt kat. U- 10 o Puchar Dyrektora PMOS Pisz. Gratulujemy!
WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Tradycyjnie jesień to czas wyborów w naszej szkole. 16 października odbyły się wybory do SU i zgodnie z procedurą zostały poprzedzone kampanią wyborczą. Przewodniczącym SU na rok szkolny 2019/2020 został Kamil Domasiewicz z klasy VI, jego zastępcą Roksana Polak z klasy V, natomiast funkcję skarbnika objął Wojciech Kałanczyński z klasy VIII. Kandydatom dziękujemy za udział, głosującym uczniom za wysoką frekwencję, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy w nowym roku szkolnym.
Teatrzyk profilaktyczny

W tym tygodniu wszyscy uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja „Magik”, pod tytułem "Jak Felek uzależnienia przezwyciężył”. Spektakl miał charakter profilaktyczny, opowiadał o tym jak bardzo szybko można uzależnić się od telefonów, komputera, ale też od niezdrowego jedzenia. Historia Felka skończyła się oczywiście dobrze, a nasi uczniowie otrzymali cenną lekcję w nietypowej teatralnej formie.
AKCJA RESUSCYTACJA Z WOŚP BICIE REKORDU


16 października po raz kolejny wzięliśmy udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Dzięki naszej szkole, a także innym szkołom w Polsce i Fundacji WOŚP wszystkie dzieci mają szansę uczyć się pierwszej pomocy.
16 października obchodzony jest także “Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”- właśnie poprzez nasze działania pokazaliśmy coś naprawdę ważnego, że wszystkie polskie dzieci już w szkole uczą się podstawowych czynności ratujących życie.
Dzień Edukacji Narodowej

14 października w naszej szkole obchodziliśmy podwójne święto - Dzień Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie uczniów klasy I. Uroczystość rozpoczęli pierwszoklasiści, prezentując część artystyczną. Dzieci deklamowały wiersze, śpiewały piosenki, a nawet zaprezentowały się w tańcu. Mimo stresu związanego z publicznym występem, wszyscy świetnie poradzili sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów przez pana dyrektora. W dalszej części uczniowie z klasy III oraz najmłodsi z oddziału przedszkolnego przedstawili montaż słowno- muzyczny. Uczniowie również zgodnie z tradycją podziękowali wszystkim nauczycielom oraz złożyli życzenia z okazji ich święta.
Dzień Drzewa

10 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Drzewa. Jest to międzynarodowa akcja sadzenia drzew odbywająca się w wielu krajach na świecie. Jej głównym celem jest wzrost świadomości ekologicznej w społeczeństwie, propagowanie idei sadzenia i pielęgnacji drzew. Tegorocznym hasłem edycji było "Drzewo dla klimatu". Przyłączyliśmy się do akcji i w tym roku, zasadziliśmy lipę, klon oraz kasztanowiec. Drzewa nie tylko produkują tlen i oczyszczają powietrze, którym oddychamy. Drzewa to także większa różnorodność biologiczna, mniejszy hałas, ochrona przed wiatrem, słońcem oraz piękna przestrzeń wokół nas. Pamiętajmy o tym każdego dnia!
Mistrz Tabliczki Mnożenia

W roku szkolnym 2019/2020 w naszej szkole będą rozgrywały się comiesięczne mistrzostwa tabliczki mnożenia. Konkurs to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań matematycznych uczniów oraz kształcenie umiejętności zastosowania prostych rachunków pamięciowych, które bywają niezbędne w życiu codziennym.
We wrześniu MISTRZAMI TABLICZKI MNOŻENIA zostali:
KLASA III
Kapelańska Amelia
KLASA IV
Frąckiewicz Wiktor
KLASA V
Sidorowicz Mateusz
KLASA VI
Domasiewicz Kamil
KLASA VII
Wasilewska Wiktoria
KLASA VIII
Gutowska Izabela

Gratulacje dla mistrzów!
Europejski Dzień Języków


Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września. W tym wyjątkowym dniu podkreślamy znaczenie języków obcych we współczesnym świecie. W Europie najpopularniejszymi językami są angielski, hiszpański oraz niemiecki.
Język to komunikacja, nawiązywanie kontaktów międzyludzkich, wymiana doświadczeń, budowanie przyjaźni. Tradycyjnie w naszej szkole przyłączyliśmy się do obchodów tego święta.

Rozpoczęliśmy konkursem piosenki niemieckiej i angielskiej dla klas IV-VIII Najlepsza okazała się klasa V, wykonując po mistrzowsku "Reiseziele" oraz "Let me love you". Poza konkursem wystąpili najmłodsi z klasy III, śpiewając dwa utwory po angielsku. Za swój występ otrzymali specjalnie wyróżnienie. Kolejnym etapem naszego językowego święta był mini quiz ze znajomości krajów europejskich. Ekspertem okazał się uczeń klasy VIII Dawid Bazydło. Na zakończenie udaliśmy się w kulinarną podróż po Europie. Każdy miał okazję spróbować narodowych potraw z całej Europy! Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji tego szczególnego dnia i jak zawsze za bardzo dobrą zabawę bo tej na pewno nie zabrakło!

Sprzątanie świata

20 września uczniowie z naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w akcji "Sprzątanie świata". Tematem tegorocznej edycji było "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Rozpoczęliśmy krótką lekcją ekologii oraz quizem ze znajomości segregowania odpadów. Trzeba przyznać, że wszystkie dzieci poradziły sobie wspaniale, nawet te najmłodsze z oddziału przedszkolnego. Kolejnym naszym działaniem było sprzątanie terenu wokół szkoły i pobliskiej okolicy. Na zakończenie odpoczęliśmy przy ognisku.
Bezpieczna droga do szkoły

17 września odbyło się spotkanie z policją na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Pan dzielnicowy nie tylko przypomniał o
podstawowych przepisach ruchu drogowego, ale szczególną uwagę poświęcił zasadom bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po drodze w przypadku braku chodnika lub pobocza oraz jazdy rowerem. Ponadto wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Tradycyjnie na zakończenie spotkania przyszedł czas na zadawanie pytań, którym nie było końca. Dotyczyły one bardzo różnych spraw i problemów, ale przede wszystkim dzieci interesowała kwestia czy trudno zostać policjantem.
Strona 1 z 22 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Razor 2 modified and ported for PHP-Fusion by KOLUMB   Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license. 93,344 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl